لیفت سینه + دکتر محمد ابراهیمی

لیفت سینه یکی از رایج ترین عمل های جراحی سینه می باشد. یکی از عوارضی که به دلیل افزایش سن ، شیردهی و کاهش وزن در خانم ها ایجاد شده و باعث ناراحتی و شکایت و مراجعه آن ها به جراح پلاستیک می شود ، افتادگی سینه می باشد. دکتر محمد ابراهیمی ، بهترین جراح پلاستیک و زیبایی تهران با سال ها تجربه عمل های زیبایی موفق ، دارای بیشترین رضایت از طرف مراجعه کنندگان است.

 

لیفت سینه - دکتر محمد ابراهیمی

لیفت سینه چیست ؟

بر کسی پوشیده نیست که سینه خوش فرم و سفت ، تاثیر بسیار زیادی بر جذابیت خانم ها گذاشته و اندام آن ها را ایده آل تر می سازد و چنانچه سینه ها بنا به هر دلیلی افتاده و شل شوند ، زیبایی اندام خانم ها را تحت تاثیر قرار داده و جذابیت سابق را نخواهند داشت. جراحی لیفت سینه با بالاکشیدن سینه ها توسط بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران ، می تواند این مشکل را برطرف سازد. ليفت سينه یکی از انواع جراحی زیبایی سینه می باشد که با انجام آن می توان ظاهر افتاده یا نا متوازن سینه ها را هماهنگ و متناسب با چارچوب بدن شخص اصلاح کرد. یکی از مشکلاتی که به دلیل افتادگی و کشیده شدن سینه ها در فرد ایجاد می شود ، بزرگ شدن آرئول یا هاله تیره نوک سینه می باشد و همینظور آرئول و سر سینه به سمت پایین قرار خواهد گرفت که این ایراد و مشکل را هم می توان با انجام لیفت پستان اصلاح کرد.

مزایای جراحی لیفت سینه

 1. رفع افتادگی سینه ها از طریق بالا کشیدن و تغییر شکل در آن ها
 2. تغییر موقعیت و شکل نوک سینه یا هاله آن و بخشیدن شکل طبیعی به آن
 3. بخشیدن ظاهری جوان و شاداب به سینه ها
 4. امکان انجام همزمان ماستوپکسی با جراحی پروتز سینه ، برای بزرگ کردن اندازه سینه

کاندیدای مناسب ماستوپکسی در تهران

 • باید بگوییم که شرط اول و اساسی برای انجام جراحی لیفت سینه ، سالم بودن فرد می باشد.
 • اشخاصی که به علت کهولت سن ، پوست سینه آن ها حالت سفت بودن خود را از دست داده است.
 • خانم هایی که به علت شیردهی و بارداری سینه شان کشیده و افتاده شده است.
 • بانوانی که به علت کاهش وزن شدید ، حجم زیادی از سینه شان از دست رفته است.
 • خانم هایی که به منظور دستیابی به اندامی زیبا و افزایش اعتماد به نفس خود ، خواستار انجام لیفت پستان هستند.

 

لیفت سینه - دکتر محمد ابراهیمی

اقدامات قبل از لیفت سینه

 1. قطع مصرف داروهایی همچون وارفارین و آسپرین و داروهای حاوی آن ها الزامی است ؛ زیرا مصرف این داروها احتمال خونریزی را افزایش می دهد.
 2. مصرف ویتامین E و ویتامین C را قطع نمایید.
 3. بهترین جراح پلاستیک تهران را از مصرف داروهای خاص ، داروهای ضدبارداری ، راکوتان و غیره مطلع نمایید.
 4. اگر به بیماری های مزمن مبتلا هستید ، حتماً آن را با جراح پلاستیک خوب خود در میان بگذارید.
 5. از مصرف محصولات نیکوتین دار ، سیگار و قلیان به مدت 2 ماه قبل از ليفت سینه خودداری کنید.
 6. بهترین جراح لیفت سینه به منظور انجام بررسی های بیشتر ، آزمایشاتی را برای شما تجویز می کند که حتماً می بایست آن ها را انجام دهید.

روش جراحی لیفت سینه

برای انجام جراحی لیفت پستان برش کوچکی در سینه ایجاد می شود. به منظور به حداقل رساندن احتمال باقی ماندن جای برش و بخیه و همینطور بهبود بخشیدن به نتایج حاصل از لیفت سینه در تهران ، برش عمودی در زیر سینه و در هاله دور سینه توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک ایجاد می شود. تکنیک استفاده شده توسط بهترین جراح سینه در تهران برای انجام این عمل با توجه به عواملی همچون قابلیت ارتجاعی پوست سینه ، هدف فرد ، آناتومی فعلی سینه و میزان لیفت تعیین می شود.

جراحی لیفت سینه

قبل از جراحی در بیمار از بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی استفاده می شود. محل ایجاد برش ها با توجه به شکل سینه ها تعیین می شود. در این جراحی هرگونه پوست و بافت اضافی سینه ها برداشته می شود. سپس نوک و هاله سینه در موقعیت مناسب قرار داده می شود و پس از پایین کشیدن پوست اطراف هاله سینه ، برش ها به کمک بخیه بسته می شوند. در صورتی که بیمار نیاز به کاشت پروتز سینه داشته باشد ، پروتز در پشت بافت سینه یا پشت دیواره عضلات قفسه سینه ، جاگذاری می شود. عمل ماستوپکسی معمولا 2 الی 3 ساعت به طول می انجامد و بعد از عمل ، نیازی به بستری بیمار در بیمارستان نخواهد بود.

ریکاوری پس از جراحی ماستوپکسی

در انتهای جراحی بر روی سینه ها از پانسمان استفاده می شود. ممکن است بیمار اندکی درد ، کبودی و تورم داشته باشد ، که پزشک برای تسکین این علائم داروهایی را برای بیمار تجویز می کند. با گذشت چند روز از عمل ، پانسمان برداشته شده و لازم است به صورت 24 ساعته ، تا زمانی که جراح سینه صلاح می داند ، از گن یا سوتین مخصوص استفاده کنید. در مواردی که بخیه ها غیر قابل جذب باشند ، پس از یک تا دو هفته برای کشیدن آن ها باید به مطب پزشک مراجعه نمایید.

 

لیفت سینه - دکتر محمد ابراهیمی

 

در صورتی که در نوک سینه یا پوست آن بی حسی وجود داشت ، نگران نباشید ؛ زیرا پس از فروکش کردن تورم این احساس از بین خواهد رفت. اسکارهای بر جای مانده از جراحی به مرور کم رنگ شده و تنها به صورت نواحی روشن در پوست دیده می شوند ، که به راحتی در زیر سوتین پنهان می شوند.

مراقبت های بعد از لیفت سینه

 • از استراحت مطلق بعد از لیفت سینه در تهران اجتناب نموده و به آرامی راه بروید.
 • به مدت طولانی دراز نکشیده و به صورت طاق باز بخوابید.
 • استفاده از مشروبات الکلی و دخانیات را به مدت 2 ماه به تعویق بیاندازید.
 • از خوردن غذاهای پر از ادویه و شور اجتناب نمایید.
 • در صورت بروز درد ، تنها از مسکن هایی که بهترین جراح برای تان تجویز نموده استفاده کنید.
 • فعالیت های سنگین انجام ندهید و از انجام ورزش های سنگین خودداری نمایید.
 • مصرف آبمیوه های طبیعی و تازه را در رژیم غذایی خود بگنجانید.

مدت زمان ماندگاری لیفت سینه

نمی توان گفت که نتایج حاصل از ماستوپکسی دائمی می باشد. زیرا عواملی چون افزایش سن و جاذبه می توانند مجددا سبب افتادگی سینه ها شوند. چرا که در اثر این عوامل ، پوست حالت سفتی و کشسانی خود را به مرور از دست می دهد. از دیگر عواملی که می توانند تاثیر زیادی بر ماندگاری نتیجه جراحی داشته باشند ، نوسانات وزن و حاملگی می باشند.

هزینه جراحی ماستوپکسی در تهران

جراحی لیفت پستان در تهران در دسته عمل های جراحی زیبایی قرار می گیرد. از این رو هزینه های آن تحت پوشش بیمه های درمانی قرار نمی گیرد و تماما بر عهده بیمار می باشد. هزینه این عمل به عوامل مختلفی بستگی دارد ، که مهمترین این عوامل عبارتند از :

 1. شدت افتادگی سینه
 2. دستمزد جراح سینه
 3. مراقبت های قبل و بعد از جراحی ( شامل داروها و هزینه تهیه گن یا سوتین مخصوص )
 4. هزینه مرکزی که عمل در آن انجام می شود.
 5. هزینه تیم پزشکی و تجهیزات مرکز
 6. هزینه انجام جراحی های همزمان در صورت لزوم

برای کسب اطلاع دقیق از هزینه جراحی لیفت پستان ، لازم است به بهترین جراح لیفت سینه تهران مراجعه نمایید.

 

لیفت سینه - دکتر محمد ابراهیمی

لیفت سینه بدون جراحی چگونه است ؟

بسیاری از افراد سوالاتی در رابطه با لیفتینگ سینه در خانه ، لیفت بدون جراحی و هزینه لیفت سینه با نخ دارند. لازم به ذکر است که تنها راه موثر برای لیفت پستان انجام جراحی می باشد و تکنیک های دیگر به اندازه کافی موثر نبوده یا صحت علمی ندارند. دکتر محمد ابراهیمی ، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی تنها از روش جراحی برای بالا بردن سینه ها استفاده می نماید.

سوالات متداول در مورد لیفت سینه :

آیا جراحی لیفت پستان موجب کوچک شدن سینه می شود ؟

خیر ، در انجام این عمل ، افتادگی سینه اصلاح خواهد شد و سینه به سمت بالا کشیده می شود اما تغییری در حجم آن ایجاد نخواهد شد.

آیا بعد از لیفت سینه می توان پروتز سینه انجام داد ؟

بله ، در صورتی که از اندازه و فرم سینه های خود راضی نباشید ، بعد از گذشت 3 ماه ،می توانید اقدام به گذاشتن پروتز سینه نمایید.

آیا جای زخم و اسکار بخیه ناشی از بالا کشیدن سینه از بین می رود ؟

از بین رفتن جای بخیه به شرایط بدنی افراد بستگی دارد ، اما اغلب بعد از گذشت چند ماه جای بخیه محو می شود. در صورت باقی ماندن جای بخیه ، می توانید از لیزر و یا کرم های مخصوص استفاده نمایید.

آیا بعد از انجام لیفت سینه می توان باردار شد ؟

بله ، انجام لیفت پستان اختلالی در بارداری و شیردهی ایجاد نمی کند.

نتایج حاصل از این عمل چه موقع قابل مشاهده است و ماندگاری آن چقدر است ؟

نتایج حاصل از بالا کشیدن سینه بلافاصله قابله مشاهده است ، اما برای مشاهده بهتر نتایج بهتر است چند ماه صبر کنید تا از تورم سینه ها کاسته شود. نتایج ماستوپکسی تا سال ها ماندگاری دارد اما افزایش سن ، تغییر وزن ، سبک زندگی می تواند روی نتایج آن تاثیر بگذارد. اما به صورت کلی ماندگاری این عمل بین 10 الی 15 سال تخمین زده می شود.

این پروسه زیبایی با بیهوشی عمومی انجام می شود یا بی حسی موضعی ؟

برای انجام این عمل نیاز به بیهوشی عمومی بیمار می باشد.

چه مدت بعد از لیفت سینه می توان ورزش کرد ؟

دو هفته بعد از انجام جراحی لیفت پستان می توانید پیاده روی سبک داشته باشید و بعد از گذشت 3 ماه ، می توانید ورزش کردن را شروع کنید.

کدام عمل برای من مناسب تر است لیفت یا پروتز سینه ؟

لازم است هدف خود را از انجام جراحی مشخص نمایید. در صورتی که قصد افزایش سایز و تغییر فرم سینه های خود را داشته باشید ، پروتز سینه مناسب است و در صورتی که از میزان افتادگی و شلی سینه های خود راضی نباشید ، لازم است عمل ماستوپکسی در تهران انجام شود. همچنین این دو عمل می تواند به صورت همزمان نیز انجام شود اما اگر به صورت جداگانه انجام گیرد ، فرد نتایج بهتری را به دست می آورد. با مراجعه به دکتر محمد ابراهیمی ، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و همچنین عضو رسمی انجمن جراحان پلاستیک کشور می توانید بعد از انجام مشاوره و معاینات لازم ، بهترین روش را برای رسیدن به هدف مورد نظر خود انتخاب نمایید.

آیا نیاز است بعد از بارداری جراحی لیفت سینه انجام شود ؟

به دلیل اینکه بارداری و سپس شیردهی تغییراتی در پستان ها ایجاد می کند ، پیشنهاد می شود در صورتی که در 1 الی 2 سال آینده قصد بارداری دارید ، انجام این عمل را به تعویق بیندازید.

جراحی همزمان لیفت و پروتز سینه

دقت داشته باشید که جراحی لیفت کردن سینه تاثیری در بزرگ به نظر رسیدن سینه ها ندارد تنها در این جراحی افتادگی پستان ها برطرف خواهد شد ؛ بنابراین در صورتی که قصد دارید علاوه بر اینکه مشکل افتادگی پستان های شما برطرف شود ، فرم بهتری پیدا کرده و حجیم تر شود ، لازم است در کنار این جراحی ، از ایمپلنت سینه متناسب با سایز و اندازه پستان های خود استفاده نمایید. لازم به ذکر است که لیفت پستان نیز در مواردی که افتادگی سینه ها شدید باشد ، تاثیری نداشته و حتما در چنین مواردی نیز باید سینه ها لیفت شده و به بالا کشیده شوند.

چه نوع سینه های نیاز به جراحی لیفت دارند ؟

 • سینه هایی که به اندازه کافی دچار انقباض شده باشند و نوک سینه و آرئول از موقعیت اصلی خود خارج شده باشد. در اصطلاح پزشکی به این نوع پستان ها سینه های تیز گفته می شود.
 • گروه دیگر افرادی هستند که به دلیل سن و یا ژنتیک و همچنین شیردهی به کودک ، به مشکل افتادگی پستان ها دچار شده اند ، این افراد نیز از انجام این پروسه نتایج خوبی را دریافت می کنند.

مسافرت با هواپیما بعد از عمل لیفت سینه

یکی از سوالات افراد بعد از انجام عمل زیبایی سینه ها در رابطه با مسافرت و پرواز با هواپیما بعد از جراحی است. هرچند که شایعات زیادی در رابطه با پروتز پستان و خطر سفر با هواپیما وجود دارد ؛ اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که بعد از دوره ریکاوری چه عمل لیفت و یا عمل پروتز انجام داده باشید ، مجاز به سفر هوایی هستید و فشار هوا مشکلی را در نتیجه نهایی عمل ایجاد نمی کند.

دوره بستری در بیمارستان و یا کلینیک جراحی

شما نیاز به بستری شدن به مدت 1 الی 2 شب در بیمارستان یا کلینیک جراحی که مجهز به امکانات و تجهیزات لازم است دارید. بعد از بررسی وضعیت سلامتی در صورتی که مشکلی جدی وجود نداشت می توانید کارهای ترخیص خود را انجام داده و ادامه دوره ریکاوری خود را در منزل سپری کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها