ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یا جراحی زیبایی شکم با هدف از بین بردن پوست و چربی اضافی شکم و پهلو ها توسط جراح پلاستیک انجام می شود و با اصلاح مشکلات موجود در ناحیه شکم ، موجب تناسب اندام بیشتر در افراد و افزایش اعتماد به نفس آن ها خواهد شد. دکتر محمد ابراهیمی بهترین فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران خدمات انواع جراحی های زیبایی بدن از جمله جراحی زیبایی شکم را ارائه ی نمایند. برای مشاهده نمونه کارهای ایشان می توانید به اینستاگرام یا گالری تصاویر دکتر ابراهیمی مراجعه نمایید. برخی از افراد به دلایل مختلفی همچون کاهش یا افزایش وزن شدید ، بارداری و غیره شکم شان دچار ایراداتی همچون افتادگی می باشد که با انجام جراحی ابدومینوپلاستی در سعادت آباد تهران ، می توانند شکم شان را به حالت اولیه بازگردانند.

 

ابدومینوپلاستی - دکتر محمد ابراهیمی

 

کاندیداهای مناسب ابدومینوپلاستی در تهران

 • تمامی افراد دارای سلامت کامل که 18 سال به بالا داشته باشند، مجاز به انجام ابدومینوپلاستي یا جراحی شکم می باشند.
 • افرادی که در ناحیه شکم شان ، دارای خطوط استریا می باشند.
 • افرادی که پوست شکم شان شل بوده و شکم شان چربی اضافه دارد.
 • افرادی که عضلات ناحیه شکم آن ها شل شده است.
 • اشخاص غیرسیگاری
 • افرادی که به دلیل بزرگ بودن شکم شان خجالت کشیده و اعتماد به نفسشان پایین می باشد.
 • اشخاص دارای وزن ثابت

نحوه انجام جراحی شکم

جراحیابدومینوپلاستی در تهران ، تحت بیهوشی کامل و توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک انجام شده و در ابتدا برشی وسیع از قسمت مفصل ران به سمت لگن و دقیقاً در قسمت فوقانی قسمت زهار ایجاد می شود. در مرحله بعدی به منظور برداشتن چربی و پوست اضافی شکم ، برش دیگری در ناحیه ناف و اطراف آن ایجاد می شود. پوست پایین شکم ، کشیده شده و پوست اضافی و چربی های اضافی آن حذف می گردند ، پس از انجام تغییرات لازم برش ها بخیه زده شده و یک درن برای خروج مایعات اضافی ، در شکم تعبیه می گردد.

موارد منع جراحی زیبایی شکم

 • دیابت
 • مصرف سیگار
 • ثابت نبودن وزن
 • ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی و بیماری های مزمن
 • BMI بالای 40

اقدامات قبل از ابدومینوپلاستی

رعایت نکات و انجام اقدامات قبل از جراحی زیبایی شکم در تهران با دکتر محمد ابراهیمی ، از عوامل مهمی است که در نتیجه جراحی شکم تاثیر بسیار زیادی دارد.

اقدامات قبل از جراحی شکم به دو بخش تقسیم می شود که عبارتند از :

 1. انتخاب یک فوق تخصص جراحی پلاستیک خوب
 2. مراقبت های قبل از جراحی زیبایی شکم

 

ابدومینوپلاستی - دکتر محمد ابراهیمی

 

ویژگی ها و نحوه انتخاب بهترین جراح پلاستیک تهران

 1. ابدومینوپلاستی در سعادت آباد را با حفظ سلامت فرد انجام داده و سلامت بیمار را بر مسائل مالی ارجح می داند.
 2. با اصول زیبایی شناسی آگاه است.
 3. با اصول ریاضی آشنا می باشد.
 4. از قدرت تصور بالایی برخوردار است.
 5. در رابطه با جراحی شکم و اقدامات قبل و بعد از آن ، توضیحات لازم را به فرد شرح می دهد.

  برای انتخاب یک جراح پلاستیک خوب در سعادت آباد :

 • در گوگل به جستجو پرداخته یا از دوستان و آشنایان خود سوال کنید.
 • از اسامی جراحان پلاستیک یک لیست کامل تهیه نموده و در مورد سوابق آن ها تحقیق نمایید.
 • با حضور در مطب جراحان پلاستیک ، در رابطه با انتظارات خود از جراحی شکم صحبت کرده و از آن ها بخواهید تا نمونه کارهای شان را به شما نشان دهند.

مراقبت های قبل از ابدومینوپلاستی

 1. قطع مصرف مشروبات الکلی و دخانیات
 2. قطع مصرف ویتامین E و داروهایی مانند آسپرین
 3. استحمام در شب قبل از جراحی زیبایی شکم
 4. انجام آزمایشات تجویز شده توسط جراح پلاستیک خوب در تهران
 5. شیو زیر شکم و محل جراحی شکم

مراقبت های بعد از ابدومینوپلاستی

انجام و رعایت مراقبت های بعد از جراحی شکم موجب ایجاد تسریع در روند بهبودی و دستیابی به بهترین نتایج از آن خواهد شد.

 1. بروز مقداری کبودی و ورم بعد از عمل جراحی زیبایی شکم ، طبیعی بوده و به مرور زمان از بین خواهد رفت.
 2. به منظور بهتر جمع شدن شکم ، از گن بعد از ابدومینوپلاستی در تهران ، استفاده نمایید.
 3. به منظور کاهش درد بعد از جراحی ، مسکن هایی را که جراح برای تان تجویز نموده است را مصرف کنید.
 4. توصیه دکتر محمد ابراهیمی ، بهترین جراح پلاستیک تهران ، این است که بعد از عمل شکم آهسته راه بروید و از استراحت مطلق خودداری نمایید.

 

ابدومینوپلاستی - دکتر محمد ابراهیمی

 

هزینه جراحی زیبایی شکم در تهران

هزینه عمل جراحی شکم با توجه به فاکتورهایی همچون میزان اصلاحات لازم ، دستمزد جراح پلاستیک و زیبایی ، هزینه کلینیک یا بیمارستان و غیره تعیین می گردد.

عمل ابدومینوپلاستی چگونه انجام می شود ؟

جراحی زیبایی شکم به دلیل تهاجمی بودن در کلینیک های تخصصی و یا بیمارستان ها انجام می شود. برای انجام این جراحی لازم است حتما به جراح پلاستیک متبحر و با تجربه در این زمینه مراجعه نمایید تا تمامی روند انجام این جراحی با موفقیت دنبال شود. در ادامه مراحل انجام ابدومینوپلاستی در سعادت آباد تهران با دکتر ابراهیمی ، به صورت مختصر شرح داده شده است :

 • عمل بیهوشی : از آنجایی که این عمل با ایجاد برش و بخیه همراه است لازم است تحت بیهوشی انجام شود.
  ایجاد برش در ناحیه مورد نظر : بعد از بیهوش شدن بیمار ، بهترین جراح ابدومینوپلاستی در تهران ، در زیر ناف یک برش افقی ایجاد می کند. اندازه این برش با توجه به صلاح دید بهترین دکتر زیبایی تهران و شرایط بدنی هر فرد متفاوت می باشد. برش دیگری نیز در اطراف ناف ایجاد خواهد شد که هدف از ایجاد این برش دسترسی به چربی هایی است که در زیر پوست شکم قرار گرفته است.
 • برداشتن چربی ها : در این مرحله جراح پلاستیک خوب در سعادت آباد ، از طریق برش های ایجاد شده ، چربی های اضافی بدن را استخراج کرده و پوست های اضافی شکم را با برش هایی برمی دارد.
 • بخیه کردن زخم ها : در انتهای جراحی لازم است با بخیه ، برش های ایجاد شده بسته شود. این مرحله لازم است با مهارت و دقت زیادی انجام شود تا بعد از بهبودی بیمار ، جای بخیه های روی بدن تا حد امکان باقی نماند. بعد از به هوش آمدن بیمار دستورالعمل هایی به او داده می شود که لازم است با دقت تمامی این موارد را رعایت کند تا بعد از اتمام دوره نقاهت شاهد نتایج مثبت و رضایت بخش از انجام این جراحی باشد.

تاثیر عمل ابدومینوپلاستی بر زیبایی شکم

بیشتر افراد تلاش می کنند تا با انجام ورزش و رژیم غذایی شکمی صاف داشته باشند. اما دسته ای از افراد متوجه می شوند که ورزش و رژیم کارساز نبوده و نمی توان به نتیجه دلخواه دست پیدا کرد. در این گونه موارد جراحی ابدومینوپلاستی در تهران ، راه حلی مناسب برای از بین بردن شکم و پوست های زائد می باشد. بنابراین افراد بعد از انجام این جراحی ، صاحب شکمی صاف و زیبا خواهند شد.

تکنیک های عمل تامی تاکی در تهران

 • ابدومینوپلاستی کامل : در این تکنیک در پایین ترین قسمت شکم یعنی جایی که افتادگی پوست شروع می شود ، برش وسیعی ایجاد خواهد شد.
 • مینی ابدومینوپلاستی : در این روش در ناحیه شکم ، برش کوتاهی ایجاد می شود و بر خلاف جراحی کامل شکم در این تکنیک جای ناف تغییری نمی کند.
  در صورتی که جراحی شکم همزمان با لیپوساکشن انجام شود ، نتایج درخشان تری حاصل می شود. لازم است این نکته را در نظر داشته باشید که این جراحی به برطرف کردن ترک های پوستی کمکی نمی کند اما با این وجود می توان انتظار بهبودی در نواحی که پوست اضافه آن برداشته می شود را داشت.

چه مواد غذایی بعد از ابدومینوپلاستی مفید هستند ؟

افرادی که عمل زیبایی شکم انجام می دهند ، در طی دوران نقاهت مقداری درد تجربه خواهند کرد که کاملا طبیعی است. همچنین در طی دوران نقاهت مقداری کبودی ، تورم و التهاب در نواحی تحت جراحی مشاهده خواهد شد که از این رو توصیه می شود تا زمان رسیدن به بهبودی نسبی در منزل استراحت نمایید و از انجام فعالیت های فیزیکی حداقل تا 6 هفته پرهیز نمایید. توجه به این نکات اهمیت زیادی دارد و به ترمیم سریع تر زخم ها کمک می کند. در ادامه به برخی از راهکارها و رژیم غذایی بعد از ابدومینوپلاستی در تهران ، اشاره شده است :

 1. مصرف آب : یکی از مشکلات جدی بعد از عمل تامی تاک ، دهیدراته شدن بدن است. بسیاری از بیماران بعد از جراحی از ضعف بدن رنج می برند و نمی توانند آب کافی بنوشند و این امر موجب کم آبی بدن شده و مشکلاتی را برای آن ها ایجاد می نماید. به همین دلیل توصیه می شود بعد از عمل روزانه به میزان کافی آب و مایعات مصرف نمایید.
 2. مصرف پروتئین : محصولات لبنی ، گوشت ، تخم مرغ ، حبوبات و ماست از جمله غذاهای سرشار از پروتئین هستند که مصرف آن ها در دوران نقاهت توصیه می شود ؛ چرا که پروتئین در ترمیم بافت های بدن نقش مهمی را ایفا می کند.
 3. مصرف زینک : این ماده برای بازسازی سلول های جدید و همچنین سوخت رسانی بدن مفید بوده و در انواع زیادی از گوشت ها ، آجیل ها و غلات یافت می شود.
 4. ویتامین ها : مصرف برخی از ویتامین ها برای کاهش کبودی و تورم بعد از ابدومینوپلاستی مفید هستند که از جمله این ویتامین ها می توان به بروملین و آرنیکا اشاره نمود. همچنین لازم است از ویتامین A و C تا جای ممکن استفاده شود تا بر هر نوع عفونتی مبارزه شود. می توانید ویتامین سی مورد نیاز بدن را از توت فرنگی ، گوجه فرنگی ، میوه ها ، مرکبات و سبزیجات با برگ سبز دریافت نمایید. روغن جگر ماهی ، محصولات لبنی و تخم مرغ نیز از منابع خوب ویتامین A به شمار می آیند که مصرف آن ها در تغذیه بعد از جراحی زیبایی شکم توصیه می شود.

 

ابدومینوپلاستی - دکتر محمد ابراهیمی

 

سوالات متداول ابدومینوپلاستی

افرادی که برای انجام جراحی زیبایی شکم به جراحان پلاستیک مراجعه می کنند سوالات متعددی از آن ها می پرسند که در ادامه تعدادی از پرتکرار ترین آن ها را مطرح نموده و به آن ها پاسخ داده ایم.

آیا انجام ابدومینوپلاستی با عوارض همراه است ؟

باید گفت که این جراحی زیبایی در مقایسه با جراحی های دیگر بسیار کم عارضه می باشد. شایع ترین عارضه ای که ممکن است در اثر انجام جراحی زیبایی شکم در افراد بروز کند تجمع مایع در ناحیه زیر پوست می باشد به همین دلیل در بیشتر موارد لوله ای به مدت 5 تا 7 روز به منظور تخلیه سروما یا خونابه در موضع مورد نظر تعبیه می گردد. از عوارض دیگر عمل زیبایی شکم می توان به تجمع خون در زیر پوست اشاره کرد که البته باید گفت چنانچه در حین جراحی خونگیری به شیوه ای مناسب انجام شود احتمال وقوع آن بسیار کم می باشد.

امکان بارداری بعد از ابدومینوپلاستی وجود دارد یا خیر ؟

این جراحی زیبایی هیچ اختلالی در روند بارداری افراد ایجاد نخواهد کرد ولی توصیه دکتر محمد ابراهیمی ، بهترین جراح زیبایی شکم در تهران ، این است که افراد پس از انجام ابدومینوپلاستی برای بارداری اقدام نکنند. زیرا جدار شکم در اثر زایمان های قبلی شل شده و این جراحی موجب مستحکم شدن آن می شود و بارداری مجدد موجب باز شدن بخیه ها و شل شدن دوباره جدار شکم می گردد.

تا چند وقت بعد از جراحی شکم باید از گن استفاده کرد ؟

علاوه بر استفاده از گن به مدت 2 تا 3 ماه که مدت زمان دقیق آن توسط بهترین جراح پلاستیک و زیبایی تهران و بر حسب نیاز بیمار تعیین می شود فرد باید به مدت 3 تا 4 هفته بعد از جراحی ، از شکم بند نیز استفاده نماید.

افراد چه زمانی مجاز به ورزش کردن و انجام فعالیت های سنگین می باشند ؟

بهتر است افراد از وارد کردن هرگونه فشار به محل بخیه ها خودداری کنند به همین منظور به مدت 3 هفته از انجام ورزش و هرگونه فعالیت سنگین اجتناب نموده و در هفته اول بعد از جراحی ابدومینوپلاستی در تهران ، به صورت خمیده راه روید تا در محل بخیه ها هیچ کششی ایجاد نشده و بخیه ها به بهترین شکل ممکن ترمیم شوند.

آیا احتمال بازگشت چاقی پس از جراحی شکم وجود دارد؟

بله ، اگر افراد به تغذیه خود توجه نکرده ، رژیم غذایی مناسبی نداشته و بیشتر از نیاز خود کالری مصرف کنند ممکن است دوباره دچار چاقی شوند.

چه عواملی در تعیین روش جراحی شکم تاثیر دارند؟

جراحی زیبایی شکم دارای سه نوع کامل ، گرداگرد و مینی می باشد ، که پزشک با توجه به دو عامل میزان چربی زیر پوستی و میزان افتادگی و شلی پوست و برحسب نیاز بیمار بهترین روش را برای او انتخاب می کند.

چه افرادی برای جراحی مینی ابدومینوپلاستی مناسب هستند؟

در جراحی ابدومینوپلاستی کوچک در سعادت آباد ، در واقع پوست اضافی ناحیه تحتانی شکم برداشته می شود، ناف جابجا نشده و در نتیجه نیاز به بازسازی مجدد نخواهد داشت و به همین دلیل زمان لازم برای انجام آن کم است. این نوع از جراحی شکم برای افرادی مناسب تر است که میزان افتادگی و شلی پوست آن ها کم بوده وپوست آن ها تنها در نواحی تحتانی شکم دچار شلی و افتادگی باشد.

علت انجام ابدومینوپلاستی چیست ؟

دلایل بسیار زیادی می توانند برای انجام این پروسه وجود داشته باشند و هر کدام از آنها می توانند دریک فرد مشاهده شوند. به عنوان مثال ممکن است چربی یا پوست اضافه در ناحیه شکم داشته باشید و یا ضعف و مشکل در پوست در عضلات و پوست شکم باعث افتادگی و از بین رفتن زیبایی اندام شما شده باشد. دلایل دیگری که می توانند این مشکلات را به وجود آورند عبارتند از :

 • تغییر وزن بسیار زیاد
 • بارداری
 • انجام یک جراحی مربوط به شکم مانند سزارین
 • افزایش سن
 • نوع و شکل بدن و ژنتیک طبیعی شما

به طور کلی ابدومینوپلاستی می تواند پوست و چربی اضافه در ناحیه شکم را از بین ببرد و بافت ها و پوست ضعیف شده را تقویت کرده و به حالت خوبی برساند که زیبایی را به اندام شما بازگرداند. همچنین در صورت داشتن علائم کشیدگی پوست که حالت چروک دارند در ناحیه شکم تامی تاک می تواند آن را از بین برده و پوست را به حالت اول بازگرداند ، البته این موضوع در صورتی است که علامت ها در ناحیه مورد نظر و مشخص شده باشند. به عنوان مثال در صورتی که زایمان به کمک سزارین داشته اید بعد از انجام آن جراح می تواند با انجام تامی تاک زخم ها و آثار عمل سزارین را در شما از بین ببرد.

همچنین در بسیاری از موارد ابدومینوپلاستی را می توان در کنار پروسه های دیگر انجام داد به عنوان مثال این عمل را با جراحی سینه نیز انجام می دهند. ضمنا در صورتی که شما جراحی مانند لیپوساکشن انجام داده باشید می توانید تامی تاک را نیز همزمان با ن انجام دهید تا نتیجه بهتری دریافت کنید. به این صورت که بعد از لیپوساکشن با از بین رفتن بافت و چربی اضافه جای آنها خالی می شود و پوست شما از مقدار مورد نیاز برای پوشاندن بدن بیشتر است و در نتیجه برای از بین بردن پوست اضافه در بدن شما نیاز دارید بعد از این پروسه ابدومینوپلاستی را نیز انجام دهید تا به نهایت زیبایی اندام ممکن برسید و تمام مشکلات را در یک زمان حل کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

1 1 رای
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها