همه چیز در مورد جراحی پلک در تهران

جراحی پلک در تهران : با بالا رفتن سن، پوست ما شل و افتاده می شود و نرمی و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. در همین مسیر، پلک های بالایی و پایینی نیز شروع به افتاده شدن کرده و کیسه هایی در بالای چشم شکل می گیرد. این امر باعث می شود که حتی زمانی که سرحال هستید یا از خوشحالی در پوست خود نمی گنجید، چهره شما خسته و غمگین به نظر برسد. همچنین بسیاری از زنان ناچارند برای پوشش دادن این مشکلات با لوازم آرایش، زمان زیادی را صرف کنند. تغییرات در پلک گاهی بر روی عملکرد چشم ها اثر می گذارد. برخی از این مشکلات شامل میدان دید ناقص ناشی از پوست اضافی در پلک بالایی می باشد و حتی عینک زدن هم در برخی موارد خاص دشوار خواهد بود.

 

جراحی پلک در تهران

 

این مشکل در دستان جراح پلک متخصص ، قابل درمان می باشد. در حوزه پزشکی، روند جراحی برای جراحی پلک تحت عنوان بلفاروپلاستی شناخته می شود. جراحان پلاستیک می توانند این جراحی را تحت بی حسی موضعی انجام داده، چهره شما را بهبود بخشیده، جوانی را به چشمان شما بازگردانده و چهره جوان تری را به شما هدیه دهند.

جراحان پلاستیک برای انجام جراحی های ظریف در پلک یا در اطراف آن، دوره دیده و برای مدیریت کردن هرگونه مشکلات محتمل در این حوزه از آمادگی لازم برخوردارند.

من به چه نوع جراحی پلک نیاز دارم؟

افراد به شکل های مختلف تحت تاثیر این مشکل قرار می گیرند و جراحی پلک در تهران یا بلفاروپلاستی بر حسب نیازهای فردی هر شخص به صورت سفارشی انجام می شود. جراح در یک جلسه مشاوره قبل از جراحی، بیمار را مورد ارزیابی قرار داده و از او می خواهد تا پرسشنامه ای را در خصوص سلامت عمومی، جزئیات مربوط به دیابت یا فشار خون، سیگاری بودن، ابتلا به آلرژی، داروهای مصرفی، انجام درمان های از قبیل بوتاکس و فیلر در صورت، پر کنید. بینایی شما تست شده و چشم های شما با دقت آزمایش می شوند. روند، هزینه، خطرات و آنچه در مسیر اجرای این روند قابل دستیابی است به طور کامل شرح داده خواهد شد.

در طول بلفاروپلاستی چه اتفاقی می افتد؟

جراح شما برش هایی را در راستای خطوط طبیعی پلک های تان ایجاد می کند. برش دادن پوست همیشه باعث ایجاد جای زخم می شود، ولی این جای زخم ها در داخل تاخوردگی های طبیعی چشم ها شما پنهان می شود. پوست شل برداشته می شود و چربی نیز در صورت اضافه بودن کاهش داده می شود. سپس برش ها با استفاده از بخیه ها بسته می شوند. اگر تنها چربی از پلک پایینی برداشته شود، برش در داخل پلک ایجاد می گردد که در این حالت هیچ جای زخمی بر جای نخواهد ماند.

ریکاوری بعد از بلفاروپلاستی

  • بعد از جراحی با بی حسی موضعی، شما می توانید به منزل بازگردید. گاهی داروی مسکن برای کمک به کنترل درد مورد نیاز است . معمولاً پاراستامول تجویز می شود. باید از مصرف ایبوپروفن و آسپرین خودداری کنید.
  • دستورالعمل هایی در خصوص مراقبت از چشم ها بعد از جراحی، استفاده از قطره های روان ساز چشم و پمادهای آنتی بیوتیک جهت مصرف در منزل، داده می شود.
  • قرار ملاقاتی جهت حضور در جلسه فالوآپ بعد از جراحی، برای شما مقرر خواهد شد.
  • زمان ریکاوری بعد از جراحی پلک در بیماران مختلف متفاوت است و جراح شما برای کمک به شما در سپری کردن دوره ریکاوری و کاهش تورم و کبودی توصیه هایی را می کند.
  • بخیه ها معمولاً 7 تا 10 روز بعد از جراحی کشیده می شوند. اطراف چشم ها متورم است و این تورم با بکار گیری کمپرس سرد در روزهای بعد از جراحی به صورت مکرر فروکش خواهد کرد.
  • پزشک به شما توصیه می کند تا در زمان استراحت، با قرار دادن دو تا سه بالشت، سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید؛ این کار نیز به کاهش دادن تورم کمک می کند. اطراف چشمان خود را با آب جوشیده خنک شده و پنبه تمیز پاک کنید.
  • گاهی بینایی شما تا چند روز بعد از جراحی تحت تاثیر قرار می گیرد. از رانندگی کردن تا بازگشت بینایی به حالت نرمال خودداری کنید.
  • تا چند هفته بعد از جراحی از استفاده از لنز و آرایش کردن خودداری کنید.